Bazény, bazénová chémia, plastové výrobky

Nachádzate sa tu: Ponuka > Bazény

BAZÉNY  PREKRYTIE BAZÉNOV  PLASTOVÉ NÁDOBY  CHÉMIA

Bazén

Aby vám váš vlastný bazén umožnil ideálne prežiť vzácne chvíle odpočinku a kúpanie sa v čistej azúrovo modrej vode v ktorejkoľvek dennej alebo nočnej dobe je nevyhnutné dodržať niektoré zásady a pravidlá pre stavbu rodinných bazénov. Na tejto www stránke si vás dovolíme v skratke na niektoré z nich upozorniť a oboznámiť vás s postupom výstavby bazénu od výberu miesta pre jeho výstavbu až po údržbu a starostlivosť o bazénovú vodu.

Výber miesta:

Bazény môžu byť umiestnené v kľudnom prostredí vašej záhrady, v interiéry domu, penziónu alebo v hoteli. Vonkajšie bazény je možné dodatočne zastrešiť a tak predĺžiť dobu kúpania.
Miesto na stavbu vonkajšieho bazénu by malo byť v priestore, kde bude v dosahu slnečných lúčov čo najdlhšie, v ideálnom prípade od východu do západu slnka. V tesnej blízkosti by nemali byť porasty, ktoré by mohli svojimi opadávajúcimi listami znečisťovať vodu v bazéne. Samozrejme, že sa musíme rozhodnúť o mieste vstupu dobazénu, ktoré by malo byť v blízkosti miesta odpočinku a slnenia, ako aj o tom, či nám stačí do bazénu rebrík z nerezovej ocele, alebo dáme prednosť pohodlným schodom z plastu.

Stavebná príprava:

Či už máte záujem o realizáciu stavby na kľúč, alebo iba o dodávku určitých prác, naša firma je pripravená zabezpečiť všetko potrebné.
V prípade, že ste sa rozhodli pre zapustený bazén, môže sa vykopať jama , na dno ktorej sa položí základová betónová doska s hrúbkou od 10 do 15 cm. Do takto pripravenej stavebnej jamy sa vkladá teleso bazénu (škrupina) samonosná konštrukcia, horizontálne a vertikálne vystužená, ktorá spĺňa funkciu strateného bednenia. Pre bazény osadené na povrchu je možné využiť už existujúcu dlažbu: trávnik alebo pieskovisko.

Záverečná montáž:

Teleso bazénu sa vloží na polystyrénovú podložku a taktiež sa obložia boky, aby sa obmedzilo úniku tepla hlavne v nočných hodinách, kedy sa voda v bazéne najviac ochladzuje. Vykonajú sa potrebné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce, pripojenie filtrácie a ostatných doplnkov, ktoré si môžete objednať ku svojmu bazénu. V tejto fáze výstavby je bazén funkčný a nasleduje jeho zasypanie polosuchým betónom pri súčasnom napúšťaní vodou, alebo s protišmykovou úpravou, aby sa zamedzilo prípadným úrazom. Dlažbu okolo treba vyspádovať, aby sme zamedzili v čase silných dažďov vtekaniu tejto vody do bazénu a následné jej znečisťovanie.

Ošetrovanie bazénovej vody:

Najrozšírenejším spôsobom udržiavania dobrej kvality bazénovej vody je chemická úprava na báze chlórových prípravkov vyrábaných rôznymi výrobcami práve pre tento účel. Poradíme Vám, ktoré výrobky sú vhodné pre Váš bazén.

Kliknite pre zobrazenie nami zrealizovaných bazénov.